O nas

Dlaczego ogień?

Taniec z ogniem jest swego rodzaju poskramianiem niebezpiecznego żywiołu, tancerz/tancerka stara się zgrać z muzyką, a poi, wachlarze czy kij stają się "przedłużeniem" jego/jej rąk. Jest to alternatywna forma tańca, pozwalająca na rytmiczne układy taneczne, charakteryzujące się niespotykanymi w konwencjonalnym tańcu wrażeniami estetycznymi. Dodatkowo ogień wprowadza element ryzyka.

Występujemy publicznie przede wszystkim aby pokazać ludziom na czym polega taniec z ogniem, jak jest efektowny i jednocześnie zapewnić wszystkim świetną rozrywkę. Zawsze staramy się trzymać dobry kontakt z publicznością i odczuwamy ogromną satysfakcję gdy widzimy, że nasz fireshow naprawdę się spodobał. 

Historia

Nasze zainteresowanie pokazami ognia zaczęło się na turnieju rycerskim na zamku w Iłży w roku 2005. Widzieliśmy tam pokaz organizowany przez białoruską grupę "Javaryna" . Zaraz po powrocie do domu sporządziliśmy prowizoryczne "poi", czyli piłki na sznurkach i rozpoczęliśmy długi proces przyswajania kolejnych technik. Jeszcze tego samego dnia zarazili się tym wszyscy z przyszłej grupy ogniowej, zaś po kilku dniach podjęlismy pierwszą próbę podpalenia poiek na łańcuchach.

Grupa początkowo rozwijała się w Starachowicach, później, gdy część z nas wyjechała na studia, przenieśliśmy swoją działalność do Kielc.

Wyjazdy na festiwale kuglarskie pozwoliły nam rozszerzyć swoje zainteresowania o kolejne dziedziny kuglarstwa - żonglerkę, żonglerkę kontaktową, diabolo.
Posiadamy plan rozwoju. Nowe pomysły rodzą się w naszych głowach, staramy się jak najwięcej z nich realizować, aby nasze pokazy były jak najciekawsze.